Sad Songs, czyli Smutne Piosenki

Temat: Jaka spawarka
Skoro nie wiesz jaką spawarkę to znaczy że nie umiesz spawać :-(
Elektrodową się namęczysz a efekty będą mizerne, szczególnie jak kupisz Einhella 100 amperów lub coś podobnego - wtedy lepiej zamówić tą bramę a pracować w swojej branży.

Jeśli chcesz coś dobrego do prac amatorskich i łatwego do opanowania to proponuję najtańszy MAG firmy Bester. Po dniu nauki będziesz spawał prawie jak zawodowiec, elektrodą takiego poziomu za rok nie osiągniesz.

Jeśli jednak upierasz się na spawanie elektrodowe to jako minimum polecam spawarkę STAŁOPRADOWĄ conajmniej 160A,z uzwojeniami miedzianymi, wyposażoną w dławik, ewentualnie może być inwertorówka minimum 140A. Taką spawarką i elektrodą zasadową jakoś pospawasz.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=82204Temat: czy można się samemu nauczyć spawania elektrycznego ?
Najłatwiej nauczyć się spawać "migomatem", szczególnie inwertorowym.
Maska samościemniająca jest doskonałą ochroną oczu, nie przepuszcza ultrafioletu niezależnie od stanu zaciemnienia, a wstępne zaciemnienie uniemożliwia prześwietlenie oczu nawet jeśli maska nie zadziała.
Do zastosowań domowych spawarka elektrodowa jest w zasadzie mało przydatna, w obecnych czasach spawanie elektordowe ma sens jedynie w wypadku grubych materiałów.
W domu najbardziej przydatny jest MAG - jeśli ma prawdziwe 150A pospawa wszystko co możesz w domu i ogrodzie spawać. Przezbrajanie na MIG nie ma sensu - do nierdzewki i aluminium aktualnie jedynie TIG ma sens, albo MIG na poziomie Kemppi.
Do nauki spawania najlepiej mieć kogoś doświadczonego kto pokaże drobne triki, nauka samodzielna zajmie mnóstwo czasu.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=114287


Temat: Spawanie w osłonie argonu
Witam


Witam. Nie polecam kupna spawarki jesli nie masz doswiadczenia w spawalnictwie.Po pierwsze spawanie w argonie to nie TIG tylko MAG czyli spawanie w osłonie gazów aktywnych. Spawanie to wyższa szkoła jazdy a spawanie TIG to juz wogule jest rewelka. Wiem co mówie bo jestem spawaczem z doswiadzczeniem 8 letnim. Moim zdaniem do takiego spawania w domu to zwykła spawareczka na elektrode . Ale decyzja nalezy do ciebie. Spawanie TIG to spawanie elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego jakim jest argon, hel lub ich mieszanki - stosuje się do spawania materiałów trudno i niskotoplikwych . Druga sprawa że TIG to tylko dodatek -świetnie sprawdza się ten inwerter jako zwykła spawarka elektrodowaChcąc spawać w osłonie zakupuje się małą butlę z gazem + elektrody odpowiednie a spawarka w odpowiednim czasie otwiera zawór ot i tyle. I nie ukrywam że głównie służyłaby do spawania zwykłego ale może bym sie nauczył w międzyczasie spawac nierdzewkę.Dodam że spawanie zwykłą elektrodą jakoś mi idzie (jakoś to nie znaczy że heftam i tylko zasmarkam - wiem jak wygląda dobry spaw). Acha i widziałem jak u mnie spawano barierki taką małą spawarką inwerorową (nie MIG-iem) i jakoś nie wydawało mi się to niemożliwe do wykonania przez amatora - ale może tylko tak wyglądało.

Agduś dzięki mężu za poręczny opisik - oczywiście że najpierw będę próbował za zwykłych elektrodach - co do tortu to jednak nie. Acha i dla jasnośći. Nie zamierzam spawać obudowy kominka - toż to zagraża bezpieczeństwem domowników - chciałem tam coś dorobić z nierdzewki przy obudowie kominka.
Ogólnie to poszukuję amatorów którym takie spawy tanimi spawarkami z TIG wychodzą ale wysłucham też cennych rad forumowiczów profesjonalistów i zawodowców - biorąc poprawkę że pracują oni na niebo lepszym przemysłowym sprzęcie.

Jeżeli już ktoś bardzo uparł się na spawanie(naukę spawania) TIGiem, to proponowałbym najpierw opanować metodę spawania gazowego. Janussz a co mi szkodzi popróbować na złomie i trenować od razu taką spawarką z TIG - praktycznie jest to dużo łatwiejsze do wykonania w domu niż spawanie gazowe - chociażby patrząc na rozmiar i cenę.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=75293


© 2009 Sad Songs, czyli Smutne Piosenki - Ceske - Sjezdovky .cz. Design downloaded from free website templates